ÉLMÉNYEK ÉLMÉNYEKÉRT

2018.02.12.

Az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány „Az én Erzsébet-táborom 2017” címmel kreatív pályázatot hirdetett 2017 őszén. 

Az Alapítvány kreatív pályázatára a zánkai és fonyódligeti Erzsébet-táborban, illetve a Napközi Erzsébet-táborokban 2017-ben részt vevők jelentkezhettek egyénileg vagy csoportosan. Lelkes alkotókban nem volt hiány, rengetegen osztották meg élményeiket kreatív formában, összesen közel 600 pályamű érkezett a felhívásra. Amellett, hogy a gyerekek megcsillogtathatták tehetségüket, az Erzsébet Alapítvány számára is fontos visszajelzés volt ez, hiszen az alkotások megmutatták, hogyan is látják a gyermekek az Erzsébet Táborokat. „Az én Erzsébet-táborom 2017” első helyezettjeinek Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere adta át a díjakat 2017 decemberében, az Erzsébet-karácsony záró programján.

Az egyéni díjazottak Képzőművészeti alkotás kategóriában:

1-6.osztályos korcsoport

  1. helyezett: Nagy Borbála 2. osztályos tanuló (Érsekvadkerti Petőfi Sándor Általános Iskola, Érsekvadkert)
  2. helyezett: László Dorina 3. osztályos tanuló (Várkerti Általános Iskola Vásárhelyi András Tagiskolája, Várpalota)
  3. helyezett: Kiss Milán 6. osztályos tanuló (Vajai Molnár Mátyás Általános Iskola, Vaja)

7-11. osztályos korcsoport

  1. helyezett: Zámbó Lili Sára 7. osztályos tanuló (Kőrösi Csoma Sándor – Péterfy Sándor Általános Iskola Péterfy Sándor Tagintézménye, Nagykanizsa)
  2. helyezett: Szőnyi Krisztián 8. osztályos tanuló (Encsencs-Penészlek-Nyírvasvári Általános Iskola Penészleki Tagintézménye, Penészlek)
  3. helyezett: Mórocz Virág 8. osztályos tanuló Várkerti Általános Iskola Vásárhelyi András Tagiskolája, Várpalota)

Az egyéni díjazottak Írásos beszámoló kategóriában:

1-6.osztályos korcsoport

  1. helyezett: Molnár Mária Zsófia 5. osztályos tanuló (Szent László Római Katolikus Gimnázium, Oradea Nagyvárad)
  2. helyezett: Gaál Dorka 6.osztályos tanuló (Porcsalmai Kiss Áron Általános Iskola, Porcsalma)
  3. helyezett: Simon-Chirer Ábel 4. osztályos tanuló (Pécsi Sebestyén Ének-Zenei Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Budapest)

7-11. osztályos korcsoport

  1. helyezett: Ajtai Brigitta 9. osztályos tanuló (Nagycsaládosok Országos Egyesülete, Szentes)
  2. helyezett: Tunyogi Alexandra 7. osztályos tanuló (Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola, Budapest)
  3. helyezett: Czifra Botond 8. osztályos tanuló (Orczy Anna Általános Iskola, Móra Ferenc Általános Iskola Tagintézmény, Fegyvernek)

A csoportos, Képzőművészeti alkotás díjazottjai:

  1. helyezett: Üllői Árpád Fejedelem Általános Iskola, Üllő
  2. helyezett: Deák Ferenc Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, Zalaszentgrót
  3. helyezett: Páter Bárkányi János Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szécsény

A csoportos, Mozgókép kategória díjazottjai:

  1. helyezett: Kistokaji Általános Iskola, Kistokaj
  2. helyezett: Budai-Városkapu Iskola Bártfa Utcai Tagintézménye, Pécs
  3. helyezett: Encsencs-Penészlek-Nyírvasvári Általános Iskola Penészleki Tagintézménye, Penészlek

A csoportos, Írásos beszámoló díjazottjai:

  1. helyezett: II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI, Hajdúsámsom
  2. helyezett: Együtt Nagycsaládosok Egyesülete (Nagycsaládosok Országos Egyesülete), Szentes
  3. helyezett: Dombrádért Együtt Nonprofit Kft., Dombrád

A kreatív felhívás legkiválóbb egyéni alkotói a 2017-es Erzsébet-karácsony programjain vehettek részt, a csoportos kategória győztesei pedig a 2018-as Élménytáborokban nyaralhattak egy héten át. A második és harmadik díjjal büszkélkedő csapatok számára a 2018-as tavaszi vagy őszi időszakban biztosított tábori osztálykirándulást az Erzsébet Alapítvány.

Ezek is érdekelhetnek

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Add meg az email címed és értesítünk minden újdonságról!