Játék – Sudoku
LETÖLTHETŐ SUDOKU
Játékajánló – Mi van a tető alatt?
A „Mi van a tető alatt?” című fejlesztő játékkal a bizalom, a kezdeményezőkészség és a vállalkozói kompetencia formálható. A játékot 12 éves kor felett ajánljuk, 8 gyermekkel és 1 játékvezetővel már megszervezhető. Javasolt beltéren előkészülni, kisebb hely is elegendő a játékhoz.
Teendők a játék kezdete előtt:
Eszközigény:
Játék leírása:
A játékvezető ismerteti a játék alapjait, a rajzolt ház részeinek jelentéseit: a ház egyik oldalán az iskolával kapcsolatos örömök, jó dolgok vannak, a másik oldalán mindaz, ami problémát, gondot jelent, amit a gyerekek szeretnének megváltoztatni.
A csoport feladata az, hogy teleírják a ház mindkét felét, az oldalnak megfelelő jó vagy problémás dolgokkal. Ha ezzel elkészült a csoport, akkor közösen megbeszélik a leírtakat.
Azokat a problémákat, amelyek gyakran konfliktusok forrásai, kiemelik, megvitatják közösen.
Játék lezárása:
Feldolgozást segítő kérdés javaslatok: