Leírás
Az Erdélyi Erzsébet-tábor nyári, ottalvós turnusaiban a programok kiemelten célozzák a magyarságtudat erősítését, az erdélyi természeti környezet megismerését és az anyaországból, valamint az Erdélyből érkező táborozók közötti kapcsolat erősítését és elmélyítését.
Cél, hogy a táborba érkező gyerekek egy turnus ideje alatt a lehető legtöbb élménnyel gazdagodjanak, minél több kikapcsolódási lehetőséggel találkozzanak, megismerjék az erdélyi magyarság szokásait, történelmét.
A nyári ottalvós Élménytáborokba Magyarországról és Erdélyből egyaránt érkeznek gyermekek, megteremtve a lehetőségét annak, hogy életre szóló magyar-székely barátságok köttessenek.
A turnusokban teljes körű ellátás (szállás és napi ötszöri, speciális étrendet is kiszolgáló étkezés), továbbá számos programlehetőség biztosított. A Magyarországról érkező táborozók az Erzsébet Alapítvány szervezésében vonattal utaznak Erdélybe, és oda-vissza egy-egy éjszakát hálókocsikban töltenek a gyermekek és kísérőik.
A nyári időszakon kívül háromnapos osztálykirándulásoknak ad otthont a táborhely, amelyen erdélyi magyar gyermekek vesznek részt (magyarországi gyermekek a turnus rövidsége okán nem tudnak osztálykirándulásra jelentkezni az erdélyi táborba, mert a turnus jelentős részét az utazás tenné ki).
Ízelítő a programokból:
- kirándulás a Madarasi Hargitára
- táncház
- csapatépítő játékok
- Székely Olimpia
- kirándulás Csíkszeredára, Szejkefürdőre és Zeteváraljára
- koncert
- kincskeresés, gyógynövénygyűjtés és túra Ivó településen
- kézműves foglalkozások: többek között nemezelés, kürtőskalács és mézeskalács készítés, fafaragás, gyertyaöntés, szalma- és gyékényfonás, fa- és cserépedényfestés
- csillagászat
- vetélkedő
- zenés tábortűz
- kalandpark, foci- és röplabdabajnokság, társasjátékok, kártyajátékok, pingpong, csocsó
Jelentkezni a meghirdetett időszakban az E-tábor Plusz felületen tudnak előzetes regisztrációt követően a köznevelési intézmények diákcsoportokkal.