Játék – Sudoku
LETÖLTHETŐ SUDOKU
A gyerekek általában nagyon élvezik a vízi vagy a vízhez kapcsolódó játékokat. Ebben a gyűjteményben olyan játékok találhatóak, amelyekben a főszerep a vízé. Többségük lakásban és szabadban egyaránt megvalósítható, és minimális az eszközigényük. A játékok során fejleszthetjük a gyerekek figyelmét, türelmét, egyensúlyérzékét, mozgáskoordinációját.
Izgalmas ügyességi játék, melyhez szükség van egy befőttesüveg tetejére, valamint néhány üveggolyóra vagy kavicsra és egy nagyobb edényre, vödörre vagy a kádra. Készítsünk elő egy alkalmas méretű tálba/vödörbe vizet. Helyezzük a befőttesüveg tetejét a víz felszínére, peremével felfelé úsztassuk a vízen. A gyermek kezdje el óvatosan belehelyezni a tetőbe az üveggolyókat/kavicsokat, addig amíg el nem süllyed vagy le nem borul a rakomány. Közben számoljuk együtt az üveggolyókat/kavicsokat, hogy mennyi tárgyat bír el a „hajó”. Több gyermek esetén versenyezzünk, hogy kinek bír el többet a hajója, kinek marad tovább a víz felszínén a csónakja.
A játék során a kis horgászoknak szükségük van egy merőkanálra vagy lapátkára, nagyobb edényre, vödörre, esetleg kádra, továbbá néhány színes játékfigurára/legóra és poharakra. Annyi pohárra lesz szükség, amennyi színű figurával/legóval játszunk. Például sárga, kék és piros legók esetén 3 pohárra van szükségünk. A figurákat/legókat szórjuk bele a vízbe, majd a gyerekek jelzésre kezdjék el kihalászni a vízből a kincseket a merőkanállal vagy lapátkával. A kihalászott figurát/legót az arra a színre kijelölt poharakba gyűjtsék!
Játsszunk különleges vízitúrát. Ennél a játéknál mozgásos tevékenységeket végzünk, így nagyobb térre van szükség, más eszközt nem igényel. Jelöljünk ki egy nagyobb területet, amely maga lesz a tó, majd kezdődhet a vízi kaland:
Forrás: Tappancs ovi: Pedagógus kiadás, XVI. évfolyam 6. szám
Képek forrása: https://pixabay.com/