Játékajánló – Álomvarázsló
Az „Álomvarázsló” játék a kezdeményezőkészség és vállalkozói kompetencia erősítését szolgáló, bizalomfejlesztő játék, amit már alsó tagozatos gyermekekkel is kipróbálhatunk. A lebonyolításához nagyobb térre lesz szükségünk. Már 10 játékossal és egy játékvezetővel megszervezhető a játék.
Teendők játék kezdése előtt:
- Ismertessük a gyerekekkel a játékszabályokat és a feladatokat. Mindig győződjünk meg arról, hogy mindenki érti-e a játék menetét, és hagyjunk lehetőségeket a kérdésekre.
- Jelöljük ki a játékteret.
Eszközigény:
- Ha olyan helyen játszunk, ahol hűvös lehet a padló, érdemes takarókat/szivacsokat tenni a földre.
Játék leírása:
Kérjük meg a játékosokat, hogy csukják be vagy takarják el a szemüket. Ha mindenki kész és nem kukucskál, a játékvezető kiválaszt egy álomvarázslót (akinek a kiléte titkos).
Ezután mindenki kinyithatja a szemét, és a játékosokat kérjük meg, hogy kezdjenek el járkálni a teremben. A varázsló feladata, hogy álmot szórjon a játkosokra és mindenkit elaltasson. Ezt úgy teheti meg, ha rákacsint valakire járkálás közben.
Akire rákacsint, magában el kell számolnia lassan 3-ig, majd ásítozva, nyújtózkodva „álomba kell merülnie” (például elhagyja a játékteret, lefekszik, leül stb.). A játékosoknak nem lehet védekezni úgy, hogy becsukják a szemüket, a szemkontaktust fent kell tartani, hogy észre tudják venni a kacsintást.
A játék addig folytatódik, amíg valaki rá nem jön, hogy ki a varázsló. Tippelni minden álomba merülés után egyszer lehetséges, az álomba merülő gyermek kivételével. Minden játékosnak a teljes játék alatt csak egy tippelési lehetősége van. Ha nagyobb létszámmal játsszuk, ezt szabadon meg lehet határozni. Körben ülve is játszható a játék, ilyenkor a varázslónak még ügyesebbnek kell lennie.
Játék lezárása:
A játék addig játszható, amíg ki nem találják a gyerekek, hogy ki az álomvarázsló, vagy, ha mindenki álomba merült.
A játékvezetés során érdemes figyelni:
A tippelési szabályok betartására és a tippelőkre, hogy körönként mindenki csak egyszer kerüljön sorra.
Feldolgozást segítő kérdésjavaslatok:
- Hogy érezted magad a játék közben?
- Milyen érzés volt álomvarázslónak lenni?
- Milyen érzés volt, amikor rád kacsintott a varázsló?
Kép forrása: pixabay.com