Játékajánló – Címkereső postás
Játékajánló – Címkereső postás
A „Címkereső postás” egy kezdeményezőkészséget és vállalkozói kompetenciát fejlesztő mozgásos játék. 10 éves kortól ajánlott, legalább 10 gyermek és 1 játékvezető részvételével. A lebonyolításhoz nagyobb helyre van szükség és némi előkészületet is igényel a játéktér berendezése.
Teendők a játék kezdete előtt (kb. 5-10 perc):
- Ismertessük a gyerekekkel a játékszabályokat és a feladatokat. Mindig bizonyosodjunk meg arról, hogy mindenki érti-e a játék menetét, és hagyjunk lehetőségeket a kérdésekre.
- Rendezzük be a játékteret: székeket helyezünk el körben, úgy, hogy egyel kevesebb széket tegyünk, mint amennyi játékos van.
A játékhoz szükséges eszközök:
- Székek (egyel kevesebb, mint amennyi játékosunk van)
- Papír és írószer
- Kendő vagy sál
Játék leírása:
- Minden játékos választ magának egy városnevet. Ezeket a játékvezető feljegyzi, hiszen a játék során ez alapján irányítja a játékosokat. Ezt követően kiválasztják a „postást”, akinek a szemét bekötik.
- A „levél” egyik városból a másikba megy. Például: Levelet küldtek Szarvasról Székesfehérvárra.” – amint ezt a két városnevet a játékvezető kimondta, úgy a „Szarvas” és a „Székesfehérvár” nevezetű játékos feláll a székéről, innentől a „postás”
- célja az, hogy megtalálja és elfoglalja valamelyik megüresedett széket, miközben a két város észrevétlenül próbál helyet cserélni.
- A játék nehezíthető, úgy, hogy a „városoknak” különböző feladatot is adhatunk, amelyet a helycsere közben kell végrehajtani. Például: tyúklépésben, pókjárásban, lassítva vagy hátrafelé közlekedhetnek.
- Ha a postásnak sikerül leülnie, akkor az lesz a postás, aki elől elfoglalta az ülőhelye
Játék lezárása:
- A játék bármeddig játszható.
A játékvezetés során érdemes figyelni:
- Ha valaki sokáig van a postás szerepében középen, akkor a játékvezető segítheti őt. A játékvezető egyszerre akár több levélküldést is mondhat, hogy mozogjanak a játékosok és legyen a postásnak esélye helyet foglalni.
- Aki szeretne postás lenni, legyen lehetősége kipróbálni.
Feldolgozást segítő kérdések:
- Hogyan érezted magad játék közben?
- Nehéznek találtad a játékot?
- Melyik szerep tetszett jobban?
- Neked lennének még ötleteid, hogyan lehetne nehezíteni a játékot?
Forrás: https://www.youtube.com/watch?v=IwRDstOvTVw
Kiemelt kép forrása: pixabay.com